Skaniausios sriubos
Atnaujinta: 2023-10-10

Sriuba yra patiekalas, kuris yra pagamintas iš skysto pagrindo, dažniausiai vandens arba buljono, ir į jį dedami įvairūs ingredientai, tokie kaip mėsa, žuvis, daržovės, pupelės, grūdai ir kt. Sriubos gali būti gaminamos ir skanaujamos karštos bei šaltos ir gali būti patiekiamos kaip pagrindinis patiekalas arba kaip priedas prie pagrindinio patiekalo. Manoma, kad pirmasis dubenėlis sriubos buvo paruoštas maždaug 20 000 metų prieš mūsų erą, o sriubos virimas tapo įprastas maždaug prieš 5000-9000 metų. Pavyzdžiui, „Oxford Encyclopedia of Food and Drink in America" rašoma, kad „virinimas nebuvo įprastas virimo būdas, kol maždaug prieš penkis tūkstančius metų nebuvo išrasti vandeniui ir karščiui atsparūs indai".

Skaniausios sriubos

Sriubų atsiradimo istorija

Sriubų istorija yra ilga ir įvairi, o sriubų gaminimo įrodymai siekia tūkstančius metų. Tiesą sakant, sriuba yra vienas seniausių maisto produktų, nes pirmykščiai žmonės greičiausiai virė mėsą ir daržoves gyvūnų odose ar skrandžiuose ant atviros ugnies. Viena iš seniausių užfiksuotų sriubų yra senovės graikų virta košė, vadinta "mageiros", kuri buvo gaminama iš grūdų, žolelių ir kartais mėsos. Romėnai taip pat mėgo sriubą, ji tapo pagrindine jų virtuvės patiekalų dalimi. Jie gamino įvairias sriubas, įskaitant "posca" - rūgštų sultinį, gaminamą iš vandens, acto ir žolelių, ir "moretum" - sūrio ir žolelių sriubą. Viduramžiais sriubos tapo rafinuotesnės ir pradėtos patiekti per banketus ir puotas. Viena iš populiariausių sriubų buvo "puota" - tiršta daržovių sriuba, gaminama iš bet kokių turimų ingredientų, dažnai iš mėsos, pupelių ir grūdų. XVIII ir XIX a. sriubos tapo rafinuotesnės ir sudėtingesnės, o prancūzų virėjai, tokie kaip Augustas Eskofje (Georges Auguste Escoffier), kūrė naujus receptus ir metodus. Jungtinėse Amerikos Valstijose sriuba užima svarbią vietą amerikiečių virtuvėje nuo kolonijinio laikotarpio. XIX a. išpopuliarėjo konservuotos sriubos ir tokios bendrovės kaip "Campbell's" pradėjo gaminti įvairių skonių sriubas. Šiandien sriuba mėgstama įvairiose pasaulio kultūrose ir yra populiarus paguodos maistas įvairaus amžiaus žmonėms.

Sriubų kategorijos

Tikriausiai nei vienas žmogus negalėtų įsivaizduoti dienos pietų be sriubos ir pagrindinio patiekalo. Šiai dienai sriubos yra vienos iš pagrindinių patiekalų, kurių rūšių vis daugėja. Sriubos yra labai populiarus ir paprastas, sveikas patiekalas, kurio paruošimas yra labai įvairus ir dažnai skiriasi priklausomai nuo regiono ar kultūros. Šiame straipsnyje pateiksime populiariausius, žinomiausius ir skaniausius sriubų receptus.

Yra daug skirtingų sriubų kategorijų, kurių kiekviena pasižymi unikaliu skoniu ir ingredientais. Štai keletas įprastų sriubų kategorijų.

Skaidrios daržovių sriubos:

Šios sriubos daugiausia gaminamos iš daržovių ir gali būti skaidrios arba tirštos. 

Šviežių kopūstų sriuba

Šviežių kopūstų sriubai pagaminti reikės dviejų žingsnių - pirma paruošti sriubos sultinį, tuomet virti sriubą. Sultinys daromas dedant mėsą į šaltą vandenį. Taip ruošiama mėsa atiduoda viską į sultinį ir būna gana beskonė. Todėl galima atpjauti gabaliukus kulninės ir vėliau pakepinti bei patroškinti. Kulninė yra tvirta mėsa, tačiau skani ir sultinga. Atpjovus mėsą verdami kauliukai. Kulninė duoda fantastišką skonį sultiniui dėl gausių kaulų čiulpų. 

Pilnas šviežios kopūstų sriubos gaminimo receptas paspaudus saugią aktyvią nuorodą Šviežia kopūstų sriuba

Šviežių kopūstų sriuba

Raugintų kopūstų sriuba

Raugintų kopūstų sriuba yra tradicinė Rytų Europos sriuba, kuri yra įsimintino skonio ir aromato. Šios sriubos gamyba nėra labai sunki, tačiau pareikalaus šiek tiek laiko. Raugintų kopūstų sriuba paprastai gaminama iš raugintų kopūstų, sultinio, įvairių daržovių ir prieskonių. Į kai kuriuos receptus taip pat dedama mėsos, pavyzdžiui, dešros ar kiaulienos, kad būtų daugiau skonio ir baltymų. Sriuba dažnai patiekiama su grietine, kuri suteikia kreminės tekstūros ir subalansuoja raugintų kopūstų rūgštumą. Tai šildanti sriuba, puikiai tinkanti šaltomis žiemos dienomis, o dėl pikantiško skonio ir maistinės vertės ji pripažįstama kaip sveikas ir skanus patiekalas.

Pilnas raugintos kopūstų sriubos gaminimo receptas paspaudus saugią aktyvią nuorodą Raugintų kopūstų sriuba

 

Raugintų kopūstų sriuba

Burokėlių sriuba

Iš pradžių ši sriuba buvo gaminama iš burokėlių ir lotyniškai vadinama "patina de beterraga". Viduramžiais tai buvo populiarus patiekalas tarp Rytų Europos vargingesnių sluoksnių, kur jis buvo gaminamas iš burokėlių, kopūstų ir kitų daržovių. Tačiau manoma, kad šiandien plačiai žinoma burokėlių sriuba atsirado Ukrainoje, kur ji vadinama barščiais. Ji gaminama iš burokėlių, svogūnų, morkų ir bulvių, dažnai pagardinama česnakais, krapais ir grietine. Barščiai tapo pagrindiniu ukrainiečių virtuvės patiekalu ir yra taip pat populiarūs kitose Rytų Europos šalyse. 

Pilną receptą rasite čia: https://www.viskas.lt/straipsniai/burokeliu-sriuba

Burokėlių sriuba

Bulvių sriuba

Bulvių sriuba yra kreminės tekstūros ir švelnaus skonio, soti. Ši sriuba turi šiek tiek saldumo dėl joje esančių bulvių, ją galima pagardinti druska ir pipirais pagal skonį. Sriubos tekstūra yra švelni ir aksominė, o įpylus pieno ar grietinėlės ją galima padaryti dar labiau kreminę. Bulvių sriubą taip pat galima pagardinti įvairiomis žolelėmis, prieskoniais ir daržovėmis, pavyzdžiui, laiškiniais česnakais, čiobreliais, morkomis ar salierais, kad skonis būtų dar gilesnis.

Pilną receptą rasite čia: https://www.viskas.lt/straipsniai/bulviu-sriuba

Bulvių sriuba

Agurkinė sriuba

Agurkų sriuba yra gaivaus ir lengvo skonio, puikiai tinka šiltu oru arba kaip lengvas ir sveikas patiekalas. Rusijoje ir kitose Rytų Europos šalyse agurkų sriuba yra tradicinis vasaros patiekalas, patiekiamas šaltas. Ši sriuba, vadinama "okroška", gaminama iš agurkų, bulvių, kiaušinių ir grietinės arba kefyro pagrindo. Šiais laikais ji dažnai patiekiama kaip gaivus ir lengvas užkandis arba sveikas pagrindinis patiekalas. Yra daug įvairių agurkų sriubos receptų - nuo kreminės ir gardžios iki lengvos ir gaivios. Į kai kuriuos receptus dedama tokių ingredientų kaip krapai, jogurtas, mėtos ar citrinos sultys, kad patiekalui suteiktų papildomo skonio. 

Pilną receptą rasite čia: https://www.viskas.lt/straipsniai/agurkine-sriuba

Agurkinė sriuba

Brokolių sriuba

Brokolių sriubos istorija nėra aiški, tačiau brokoliai jau daugelį amžių yra populiari daržovė, todėl manoma, kad brokolių sriuba įvairiais pavidalais mėgaujamasi nuo seno. XX a. pradžioje brokoliai tapo plačiau prieinami Jungtinėse Amerikos Valstijose ir greitai tapo populiariu daugelio patiekalų, įskaitant sriubas, ingredientu. Brokolių sriubos skonis yra kreminis ir pikantiškas, o brokoliai sriubai suteikia šiek tiek kartaus, žemės skonio. Sultinys paprastai gaminamas iš vištienos arba daržovių sultinio, o sriuba gali būti sutirštinta grietinėle arba pienu. Į sriubą dažnai dedama kitų ingredientų, pavyzdžiui, svogūnų, česnakų ir žolelių, tokių kaip čiobreliai ir lauro lapai, kurie sustiprina sriubos skonį ir aromatą. Brokolių sriuba taip pat yra maistingas patiekalas, nes brokoliai yra geras vitaminų ir mineralų šaltinis. Į kai kurias sriubos variacijas taip pat dedama kitų daržovių, pavyzdžiui, morkų ar bulvių, kad sriuba būtų sotesnė ir maistingesnė. 

Pilną receptą rasite čia: https://www.viskas.lt/straipsniai/brokoliu-sriuba

Brokolių sriuba

Trintos sriubos:

Trintos sriubos paprastai gaminamos su užpilu (miltų ir riebalų mišiniu) arba krakmolu, pavyzdžiui, bulvių ar kukurūzų krakmolu, kad sultinys būtų tirštesnis. Labai trintoms sriuboms tinka grietinėlė kuri atskleidžia ingradientų skonį ir sušvelnina sriubą. 

Lęšių sriuba

Lęšių sriuba yra pagrindinis Artimųjų Rytų, Viduržemio jūros regiono ir Indijos virtuvės patiekalas, kur lęšiai jau daugelį amžių yra pagrindinis maisto produktas. Šiandien lęšių sriuba išlieka populiarus ir maistingas patiekalas visame pasaulyje. Ji garsėja dideliu baltymų ir skaidulų kiekiu, taip pat universalumu ir galimybe derinti ją prie skirtingų kultūrų virtuvių. Lęšiai yra šiek tiek riešutinio ir saldaus skonio, kurį papildo pikantiškos sriuboje naudojamų daržovių ir prieskonių natos. Lęšių sriubą galima pagardinti įvairiomis žolelėmis ir prieskoniais, tokiais kaip kmynai, kalendra, paprikos ir lauro lapai, kurie sustiprina skonį ir suteikia patiekalui sudėtingumo. Kai kuriuose receptuose taip pat naudojama pomidorų pasta arba citrinų sultys, kurios sriubai suteikia aštresnio skonio. 

Pilną receptą rasite čia: https://www.viskas.lt/straipsniai/lesiu-sriuba

Lęšių sriuba

Pomidorinė sriuba

Pomidorų sriuba yra populiari sriuba, gaminama iš pomidorų. Pirmasis užfiksuotas pomidorų sriubos receptas datuojamas XIX amžiumi. Pagal šį receptą buvo naudojami pomidorai, jautienos sultinys, sviestas ir miltai, kurie buvo sutirštinami užpilu, pagamintu iš sviesto ir miltų. Šiandien pomidorų sriuba tebėra mėgstamas maistas visame pasaulyje, o receptas turi daugybę variantų, įskaitant veganiškus ir be glitimo. Ji dažnai patiekiama kaip užkandis arba garnyras ir paprastai derinama su kepto sūrio sumuštiniais arba skrebučiais. 

Pilną receptą rasite čia: https://www.viskas.lt/straipsniai/pomidorine-sriuba

Pomidorinė sriuba

Moliūgų sriuba 

Moliūgų sriuba yra kreminė sriuba, pasižyminti šiek tiek saldžiu ir pikantišku skoniu. Natūralų moliūgų saldumą atsveria pikantiškas svogūnų ir česnakų skonis, o grietinėlė suteikia sriubai sodrią ir kreminę tekstūrą. Druskos ir pipirų prieskoniai pagerina bendrą sriubos skonį, todėl tai puikus maistas šaltomis dienomis. Moliūgų sriuba pasižymi unikaliu ir gardžiu skoniu, kuris tikrai patenkins jūsų skonio receptorius. 

Pilną receptą rasite čia: https://www.viskas.lt/straipsniai/tirsta-moliugu-sriuba-su-voveraitemis

Moliūgų sriuba

Keptų moliūgų sriuba

Kepta moliūgų sriuba yra sodraus, kreminio ir šiek tiek saldaus skonio su pikantiškomis natomis. Keptas moliūgas suteikia sriubai gilų, žemišką skonį, o žolelės ir prieskoniai subtiliai suderina šilumą ir sudėtingumą. Sriubos tekstūra yra švelni ir aksominė, todėl tai jaukus ir sotus patiekalas, puikiai tinkantis vėsioms dienoms. Apskritai keptų moliūgų sriubos skonis yra gardus pikantiškų ir saldžių skonių derinys. 

Pilną receptą rasite čia: https://www.viskas.lt/straipsniai/trinta-keptu-moliugu-sriuba-1

Keptų moliūgų sriuba

Špinatų sriuba

Špinatų sriubos receptai žinomi jau šimtmečius ir tikėtina, kad maltų špinatų sriuba buvo sukurta kaip tradicinių špinatų sriubos receptų atmaina. Trinta špinatų sriuba yra lengvo, gaivaus ir šiek tiek pikantiško skonio su saldumo užuomina. Špinatų, svogūnų ir česnakų derinys suteikia sriubai švelnų skonį, o sultinys suteikia subtilaus saldumo, kuris subalansuoja visų ingridientų skonius. Ši sriuba yra lengva ir gaivi, todėl puikiai tinka kaip užkandinis patiekalas prie pietų arba sveikas pietų pasirinkimas. 

Pilną receptą rasite čia: https://www.viskas.lt/straipsniai/trinta-spinatu-sriuba

Špinatų sriuba

Salierų sriuba

Salierų sriuba ypač išpopuliarėjo Prancūzijoje, kur ji dažnai buvo patiekiama kaip lengvas ir gaivus patiekalas. Iki šių dienų salierų sriuba yra populiarus patiekalas daugelyje šalių, ypač Europoje ir Šiaurės Amerikoje. Dažnai ja mėgaujamasi kaip sveiku ir mažai kalorijų turinčiu patiekalu, o į recepto variantus gali būti įtraukiamos kitos daržovės ar prieskoniai. Salierai taip pat plačiai naudojami sulčių ir kokteilių receptuose, nes juose gausu vitaminų ir mineralų, jie yra švelnaus, gaivaus skonio. 

Pilną receptą rasite čia: https://www.viskas.lt/straipsniai/salieru-sriuba

Salierų sriuba

Morkų sriuba

Prancūzijoje morkos buvo naudojamos sriuboms ir troškiniams gaminti jau XVII amžiuje. Antrojo pasaulinio karo metais morkų sriuba buvo populiarus būdas taupyti maisto atsargas ir panaudoti gausybę turimų morkų. Šiandien morkų sriuba yra populiarus patiekalas visame pasaulyje, turintis daugybę pagrindinio recepto variantų. Kai kuriuose receptuose siūloma pridėti kitų daržovių, pavyzdžiui, salierų ar porų, o kituose skoniui sustiprinti naudojami įvairūs prieskoniai ar žolelės. 

Pilną receptą rasite čia: https://www.viskas.lt/straipsniai/morku-sriuba

Morkų sriuba

Smidrų sriuba

Smidrų sriuba išpopuliarėjo XVIII-XIX a., kai ji buvo patiekiama kaip delikatesas prabangiuose Europos ir Šiaurės Amerikos restoranuose. Smidrų sriuba buvo laikoma rafinuotumo ženklu ir dažnai patiekiama prabangiose lėkštėse ar dubenėliuose. Smidrų sriuba yra populiarus patiekalas visame pasaulyje, ypač pavasario ir vasaros mėnesiais, kai yra smidrų sezonas. Smidrų sriuba gali būti gaminama įvairiais būdais, naudojant įvairias žoleles, prieskonius ir prieskonines žoleles skoniui pagerinti. 

Pilną receptą rasite čia: https://www.viskas.lt/straipsniai/trinta-smidru-sriuba-1

Smidrų sriuba

Mėsos sriubos:

Šios sriubos gaminamos iš įvairios mėsos, pavyzdžiui, jautienos, vištienos ar kiaulienos, ir gali būti skaidrios arba tirštos. Pavyzdžiui, vištienos sriubos, kiaulienos ir jautienos sriubos. 

Charčio sriuba

Manoma, kad gruziniška charčio sriuba atsirado viduramžiais ir iš pradžių buvo gaminama iš ėrienos arba avienos. Tačiau laikui bėgant į receptą buvo įtraukta jautiena, kuri dabar yra dažniausiai naudojama šiai sriubai gaminti. Charčio sriuba garsėja sodriu ir sudėtingu, šiek tiek aštriu skoniu, kuris išgaunamas naudojant įvairias žoleles ir prieskonius. Į sriubą paprastai dedama paprikos, kalendros, kmynų ir ožragės, kurie suteikia sriubai unikalų ir aromatingą skonį. Kitas svarbus sriubos komponentas - graikiniai riešutai ir rūgščiųjų slyvų tyrė (tkemali), kuri suteikia sriubai šiek tiek aitrų riešutų skonį. 

Pilną receptą rasite čia: https://www.viskas.lt/straipsniai/charcio-sriuba

Charčio sriuba

Šiupininė sriuba

Manoma, kad šiupininė sriuba atsirado Škotijoje XVI amžiuje. Iš pradžių ši sriuba buvo gaminama iš įvairių vietinių ingredientų, pavyzdžiui, jautienos ar avienos, šakniavaisių daržovių, miežių ar kitų grūdų. Laikui bėgant receptas keitėsi, į jį buvo įtraukti įvairūs ingredientai ir variantai, tačiau koncepcija - panaudoti tai, kas turima, kad būtų sukurtas sotus ir skanus patiekalas - išliko ta pati. 

Pilną receptą rasite čia: https://www.viskas.lt/straipsniai/siupinine-sriuba

Šiupininė sriuba

Medžiotojų sriuba

Patiekalas pavadintas medžiotojų, kurie dažnai gamindavo šią sočią sriubą ilgų kelionių po mišką metu, garbei. Laikui bėgant receptas keitėsi, o skirtinguose Lenkijos regionuose patiekalas buvo gaminamas savaip. Kai kurie variantai - grybai, pomidorai ir net džiovintos slyvos ar obuoliai, suteikiantys sriubai saldžiarūgštį skonį. 

Pilną receptą rasite čia: https://www.viskas.lt/straipsniai/medziotoju-sriuba

Medžiotojų sriuba

Vištienos sriuba

Vištienos sriubos istoriją sunku atsekti, nes šio patiekalo variantų yra daugelyje pasaulio kultūrų. Pavyzdžiui, Kinijoje vištienos sriuba šimtmečius buvo naudojama kaip tradicinis vaistas nuo įvairių negalavimų, o Europoje šimtmečius buvo pagrindinis žydų virtuvės patiekalas. Vištienos sriubos skonis gali skirtis priklausomai nuo naudojamų ingredientų, tačiau paprastai ji yra pikantiška ir paguodžianti. Vištiena sriubai suteikia sodrų, mėsos skonį, o daržovės, žolelės ir prieskoniai patiekalui suteikia gilumo ir sudėtingumo. Įprasti vištienos sriubos ingredientai: morkos, svogūnai, salierai, česnakai, čiobreliai ir lauro lapai. 

Pilną receptą rasite čia: https://www.viskas.lt/straipsniai/vistienos-sriuba

Vištienos sriuba

Šonkaulių sriuba

Šonkauliukų sriuba, dar vadinama kiaulienos šonkauliukų sriuba, yra patiekalas, populiarus daugelyje pasaulio kultūrų, įskaitant Azijos ir Europos virtuves. Paprastai jis gaminamas vandenyje arba sultinyje verdant kiaulienos šonkauliukus su daržovėmis, žolelėmis ir prieskoniais. Šonkauliukų sriubos skonis gali skirtis priklausomai nuo naudojamų ingredientų, tačiau paprastai ji būna pikantiška ir soti. Kiaulienos šonkauliukai suteikia sriubai sodrų, mėsos skonį, o daržovės, žolelės ir prieskoniai patiekalui suteikia gilumo ir sudėtingumo. Įprasti šonkauliukų sriubos ingredientai: morkos, svogūnai, salierai, česnakai, čiobreliai ir lauro lapai. 

Pilną receptą rasite čia: https://www.viskas.lt/straipsniai/sonkauliu-sriuba

Šonkaulių sriuba

Chašlama

Chashlama sriuba yra tradicinis patiekalas, populiarus Eurazijos Kaukazo regione esančiame Azerbaidžane. Sriuba gaminama verdant mėsą, dažniausiai avieną arba jautieną, su svogūnais, česnakais ir įvairiomis daržovėmis, pavyzdžiui, bulvėmis, morkomis ir paprikomis. Daržovės paprastai supjaustomos nedideliais gabalėliais ir sudedamos į sriubą kartu su vandeniu arba sultiniu, tada verdamos, kol viskas suminkštėja ir tampa aromatinga. Chashlama sriubos skonis yra aromatingas ir sodrus, turtingas mėsos skonis, kurį sustiprina daržovės ir prieskoniai. Sriuba dažnai pagardinama prieskonių mišiniu, pavyzdžiui, kmynais, kalendra ir paprika, kurie suteikia sriubai šiltą ir šiek tiek aštrų skonį. 

Pilną receptą rasite čia: https://www.viskas.lt/straipsniai/chaslama-sriuba

Chašlama sriuba

Žirnių sriuba

Yra daugybė skirtingų žirnių sriubos variantų su skirtingais ingredientais ir prieskoniais. Jungtinėse Amerikos Valstijose žirnių sriuba išpopuliarėjo XIX a. ir dažnai buvo patiekiama kaip pagrindinis pietų patiekalas. Ji buvo ypač populiari Naujojoje Anglijoje, kur kartais buvo vadinama "Yankee Pea Soup" ir gaminama su kumpiu arba sūdyta kiauliena. Kai kuriuose receptuose yra daržovių, pavyzdžiui, morkų, svogūnų ir salierų, o kituose - mėsos ar šoninės. Žirnių sriuba dažnai patiekiama su duona arba krekeriais. 

Pilną receptą rasite čia: https://www.viskas.lt/straipsniai/zirniu-sriuba

Žirnių sriuba

Pupelių sriubos:

Šios sriubos gaminamos iš įvairių rūšių pupelių ir gali būti skaidrios arba tirštos. Pavyzdžiui, juodųjų pupelių sriuba.

Pupelių sriuba

Pupelių sriubos kilmė nėra visiškai aiški, tačiau manoma, kad senovės kultūrose, įskaitant Amerikos, Europos ir Artimųjų Rytų kultūras, ji buvo pagrindinis maistas. Pupelės yra puikus baltymų ir skaidulų šaltinis, todėl jos buvo idealus maistas žmonėms, kuriems reikėjo išsilaikyti ilgo darbo ar kelionės metu. Pupelių sriuba taip pat buvo populiarus kareivių ir jūreivių patiekalas, kurie vertino jos sotumą ir maistingumą. 

Pilną receptą rasite čia: https://www.viskas.lt/straipsniai/pupeliu-sriuba

Pupelių sriuba

Grybų sriubos

Grybų sriubos yra išskirtinės savo skonio įvairove, kurią duoda įvairių rūšių grybai. Šios sriubos gali būti skaidrios bei tirštos, su mėsa arba kitomis daržovėmis. Dažniausiai daugiausiai skonio ir kvapo grybų sriubai duoda džiovinti grybai, ypač baravykiniai. Maišomi džiovinti grybai su pigesniais šviežiais grybais kaip pavyzdžiui pievagrybiai.

Baravykų sriuba

Baravykų grybai yra kilę iš Europos ir jau šimtmečius naudojami tradicinėje italų virtuvėje. Šie grybai pasižymi sodriu ir žemišku skoniu, kuris puikiai tinka sriuboms ir troškiniams. XX a. JAV išpopuliarėjo baravykų sriuba, nes žmonės ėmė vertinti unikalų šių grybų skonį. 

Pilną receptą rasite čia: https://www.viskas.lt/straipsniai/kremine-baravyku-sriuba

Baravykų sriuba

Voveraičių sriuba

Voveraitės yra kilusios iš Europos ir jau šimtmečius naudojamos tradicinėje Europos virtuvėje. Jie taip pat paplitę Šiaurės Amerikoje ir Azijoje. Voveraičių skonis yra gana savitas, o jų švelni tekstūra suteikia sriubai gilumo ir sudėtingumo. 

Pilną receptą rasite čia: https://www.viskas.lt/straipsniai/voveraiciu-sriuba

Voveraičių sriuba

Japoniška "Shitake" grybų sriuba

Šitake grybų sriuba Rytų Azijos virtuvėje turi ilgą istoriją ir ja mėgaujamasi jau šimtmečius. Šitake grybų sriubos receptai priklauso nuo regiono ir asmeninių pageidavimų, tačiau paprastai šitake grybai troškinami su kitomis daržovėmis, pavyzdžiui, svogūnais, česnakais ir morkomis. Tuomet mišinys verdamas sultinyje, dažnai pagamintame iš vištienos arba daržovių sultinio, ir pagardinamas sojų padažu, druska ir pipirais. Šių grybų sriuba yra sveika ir unikalaus skonio, puikiai tinkanti vegetarams. 

Pilną receptą rasite čia: https://www.viskas.lt/straipsniai/japoniska-sitake-grybu-sriuba

Shitake grybų sriuba

Pievagrybių sriuba

Pievagrybių sriuba, dar vadinama grybų sriuba, yra kreminė sriuba, gaminama iš šviežių grybų, daržovių ir prieskonių. Tai populiarus patiekalas, kuriuo mėgaujamasi jau daugelį amžių ir kurį galima rasti daugelyje skirtingų kultūrų ir virtuvių. Pievagrybių sriubos skonis yra švelnus ir sodrus, o grybai suteikia gilų, žadinantį apetitą skonį. Paprastai ji būna kreminės ir švelnios tekstūros, šiek tiek aštri, nes į ją dedama grietinės arba crème fraîche. Sriuba gali būti patiekiama kaip užkandis arba pagrindinis patiekalas, dažnai gardinama šviežiomis žolelėmis, pavyzdžiui, petražolėmis arba čiobreliais. 

Pilną receptą rasite čia: https://www.viskas.lt/straipsniai/pievagrybiu-sriuba

Pievagrybių sriuba

Tradicinės Lietuvos sriubos

Šios kategorijos sriubas žino kiekvienas Lietuvis. Tai nuo seno gaminamos ir žmonių itin pamėgtos sriubos, kurias valgoma visais metų laikais.

Šaltibarščiai

Lietuviška šalta burokėlių sriuba, vadinama "šaltibarščiais", pasižymi unikaliu saldžiarūgščiu skoniu, kurį suteikia burokėlių, kefyro arba pasukų ir citrinos sulčių derinys. Sriuba patiekiama šalta ir puikiai tinka karštomis vasaros dienomis. Ji dažnai gardinama kietai virtais kiaušiniais ir šviežiais krapais, kurie patiekalui suteikia kreminę tekstūrą ir gaivų skonį. Patiekalas išpopuliarėjo XIX a., kai lietuviai sriubai gaminti vietoj grietinės pradėjo naudoti kefyrą arba pasukas. Nuo to laiko ši sriuba yra tradicinė lietuvių virtuvėje ir dažnai patiekiama per vasaros susibūrimus ir šventes. 

Pilną receptą rasite čia: https://www.viskas.lt/straipsniai/saltibarsciai

Šaltibarščiai

Rūgštynių sriuba

Rūgštynių sriuba yra tradicinis, Lietuvoje pamėgtas patiekalas, kilęs iš Rytų Europos, ypač tokių šalių kaip Lenkija, Rusija ir Ukraina. Paprastai ji gaminama iš rūgštynių lapų, kurie turi aitrų, citrinų skonį, suteikiantį sriubai išskirtinį skonį. Ši sriuba dažnai patiekiama šalta, ypač vasaros mėnesiais, ir paprastai vadinama schav arba shchav. Rūgštynių sriuba yra ryškaus, aštraus skonio, primenančio citrinų arba laimo sultis. Rūgštynių rūgštumą atsveria sriubos kreminis skonis, todėl tai gaivus ir sotus patiekalas, puikiai tinkantis karštomis vasaros dienomis. Daržovės, pavyzdžiui, bulvės ir morkos, suteikia sriubai tekstūros ir gilumo, todėl sriuba gali būti puikus atskiras patiekalas arba puikus priedas prie ant grotelių keptos mėsos ar žuvies. 

Pilną receptą rasite čia: https://www.viskas.lt/straipsniai/rugstyniu-sriuba

Rūgštynių sriuba

Gazpačio šalta sriuba

Gazpačio sriuba yra šalta sriuba, kilusi iš Andalūzijos (Ispanija). Iš pradžių gazpačo buvo gaminama trinant daržoves trintuvu ir plaktuvu, tačiau šiandien ji paprastai gaminama maišytuvu arba virtuviniu kombainu. Prieš patiekiant sriuba kelias valandas atšaldoma, kad skoniai susilietų ir būtų gaivus bei sotus patiekalas. Gazpačio pasižymi unikaliu pikantišku ir šiek tiek saldžiu skoniu. Pomidorų ir acto rūgštingumą atsveria daržovių saldumas, o česnakai ir svogūnai suteikia aštraus žemės skonio. Sriuba taip pat garsėja ryškiai raudona spalva, kurią suteikia recepte naudojami prinokę pomidorai. 

Pilną receptą rasite čia: https://www.viskas.lt/straipsniai/gazpacio-sriuba

Gazpačio sriuba

Vaisių sriubos:

Šios sriubos gaminamos iš vaisių ir gali būti karštos arba šaltos. Pavyzdžiui, persikų sriuba ir braškių sriuba. 

Vaisių sriuba

Rytų Europoje vaisių sriubos dažnai buvo gaminamos iš slyvų ar vyšnių, kartais jos buvo sutirštinamos miltais ar grietinėle. Kai kuriose Azijos šalyse, pavyzdžiui, Tailande ir Indonezijoje, vaisių sriubos gaminamos su kokosų pienu ir tropiniais vaisiais, pavyzdžiui, mangais ir ananasais. Vaisių sriubos skonis gali labai skirtis, priklausomai nuo naudojamų vaisių rūšies, taip pat nuo prieskonių ir kitų sudedamųjų dalių. Kai kurios vaisių sriubos yra saldžios ir rūgščios, kitos - karčios ir salsvos. Dauguma vaisių sriubų yra tirštos, kreminės tekstūros, todėl dažnai patiekiamos su grietine arba jogurtu. Kai kurie įprasti vaisių sriubų ingredientai yra cinamonas, muskato riešutas, gvazdikėliai, imbieras ir citrusinių vaisių žievelės. Šie prieskoniai suteikia sriubai šiltumo ir gilumo, taip pat gali padėti subalansuoti vaisių saldumą. 

Pilną receptą rasite čia: https://www.viskas.lt/straipsniai/vaisiu-sriuba

Vaisių sriuba

Vyšnių sriuba

Vyšnių sriuba, dar vadinama lietuviška vyšnių sriuba, yra tradicinis lietuviškas patiekalas, paprastai patiekiamas kaip šalta sriuba arba desertas. Vyšnių sriubos istorija siekia XVII a., kai ji buvo populiarus Lietuvos didikų patiekalas. Vasaros mėnesiais Lietuvoje buvo gausu vyšnių, todėl sriuba buvo gaivus būdas sunaudoti vaisių perteklių. Vyšnios suteikia sriubai sodrų vaisių skonį, o grietinė arba jogurtas - kreminį skonį, kuris atsveria vaisių saldumą. 

Pilną receptą rasite čia: https://www.viskas.lt/straipsniai/vysniu-sriuba

Vyšnių sriuba

Aštrios sriubos:

Šios kategorijos sriubos pasižymi savo aštrumu. Tokios sriubos dažniausiai gaminamos su įvairia mėsa, daržovėmis ir aštriais prieskoniais bei žolelėmis. 

Aštri kiaulienos sriuba

Aštrios kiaulienos sriubos istoriją sunku nustatyti, nes šio patiekalo variantų yra daugelyje skirtingų kultūrų. Aštrios kiaulienos sriubos skonis gali skirtis priklausomai nuo naudojamų ingredientų, tačiau paprastai ji yra aštri ir aromatinga. Kiauliena sriubai suteikia sodrų mėsos skonį, o daržovės, žolelės ir prieskoniai patiekalui suteikia sodrumo ir išskirtinumo. Sriubai aštrumo dažnai suteikia aitriosios paprikos, kurias galima pritaikyti pagal individualius pageidavimus. 

Pilną receptą rasite čia: https://www.viskas.lt/straipsniai/astri-kiaulienos-sriuba

Aštri kiaulienos sriuba

Aštri jautienos sriuba

Pavyzdžiui, Korėjoje aštri jautienos sriuba vadinama "yukgaejang" ir manoma, kad ji atsirado kaip maitinantis maistas ūkininkams ir darbininkams. Meksikoje iš jautienos, čili pipirų ir prieskonių gaminama panaši sriuba birria, o Tailande aštrios jautienos sriubos, pavyzdžiui, neua tom yum, yra populiarus gatvės maistas. Aštri jautienos sriuba dažnai patiekiama su ryžiais, traškia duona arba tortilijomis, ją galima gardinti šviežiomis žolelėmis, pavyzdžiui, kalendromis arba svogūnėliais. 

Pilną receptą rasite čia: https://www.viskas.lt/straipsniai/astri-jautienos-sriuba

Aštri jautienos sriuba

Čili sriuba

Čili sriubos skonis gali skirtis priklausomai nuo naudojamų ingredientų ir norimo aštrumo. Paprastai patiekalas būna aštrus ir pikantiškas, sodraus ir mėsingo skonio. Malta jautiena yra sotus ir sotus pagrindas, o čili pipirai ir kiti prieskoniai suteikia patiekalui gilumo ir sudėtingumo. Pupelės ir pomidorai padeda sutirštinti sriubą ir suteikia papildomo skonio. Čili sriuba dažnai patiekiama su įvairiais priedais, įskaitant smulkintą sūrį, grietinę, kubeliais pjaustytą svogūną ir jalapeños. Ją taip pat galima patiekti su kukurūzų duona ar krekeriais, kad būtų dar tekstūriškesnė ir skanesnė. 

Pilną receptą rasite čia: https://www.viskas.lt/straipsniai/cili-sriuba-1

Čili sriuba

Meksikietiška sriuba

Meksikietiškos sriubos istorija yra įsišaknijusi vietinių gyventojų tradicijose, daugelyje patiekalų naudojami tokie ingredientai kaip kukurūzai, pupelės ir čili pipirai, kurie jau tūkstančius metų yra svarbiausi Meksikos virtuvėje. Meksikietiškos sriubos gali labai skirtis priklausomai nuo regiono ir naudojamų ingredientų, tačiau paprastai joms būdingas ryškus skonis ir sodri tekstūra. Įprasti ingredientai yra mėsa, pavyzdžiui, jautiena, vištiena ir kiauliena, taip pat įvairios daržovės ir žolelės. 

Pilną receptą rasite čia: https://www.viskas.lt/straipsniai/meksikietiska-sriuba

Meksikietiška sriuba

Azijos šalių sriubos:

Šios sriubos yra kilę iš Azijos šalių, pastaruoju metu itin išplitusios po visą pasaulį. Šios sriubos gaminamos iš nekasdienių ingredientų, grybų, gardinamos specialiais padažais bei prieskoniais.

Tom Yum sriuba

Tradiciškai "Tom Yum" sriuba gaminama iš jūros gėrybių, pavyzdžiui, krevečių ar kalmarų, tačiau galima naudoti ir vištieną bei kitą mėsą. Vegetariškose sriubos versijose kaip baltymų šaltinis paprastai naudojami grybai arba tofu. Sriuba dažnai patiekiama su ryžiais ir gali būti gardinama šviežia kalendra, tailandietišku baziliku arba griežinėliais pjaustyta aitriąja paprika. Tom Yum sriubos skonis yra sudėtingas ir aromatingas, pasižymintis saldžiarūgščiu, rūgščiu ir aštriu skoniu. Sultinys paprastai gaminamas su citrinžole, galangalu ir kafyro laimo lapais, kurie suteikia aromatingą ir citrusinį skonį. Čili pipirai sriubai suteikia aštrumo, o žuvies padažas ir laimo sultys - sūrumo ir aštrumo. 

Pilną receptą rasite čia: https://www.viskas.lt/straipsniai/tailandietiska-tom-yum-sriuba

Tom Yum sriuba

Wonton koldūnų sriuba

"Wonton" sriuba yra populiari sriuba, kuri, kaip manoma, atsirado Šiaurės Kinijoje, kur ji iki šiol yra plačiai vartojama. Wonton sriubos skonis yra pikantiškas ir paguodžiantis, ji pagardinta sodriu ir aromatingu sultiniu bei minkštais ir sultingais wontonais. Sultinys paprastai gaminamas iš vištienos arba kiaulienos kaulų, kurie verdami kelias valandas, kad gautųsi sodrus ir aromatingas pagrindas. Į sultinį dedama imbiero, česnako ir kitų kvapiųjų medžiagų, kurios sustiprina skonį ir suteikia jam gilumo. Wontonai įdaryti maltos kiaulienos, krevečių ir prieskonių mišiniu, kuris suteikia sultiniui pikantišką ir šiek tiek saldoką skonį. Wonton sriuba dažnai patiekiama su papildomais priedais, pavyzdžiui, griežinėliais pjaustytais svogūnais, kalendromis ir sezamų aliejumi, kurie patiekalui suteikia papildomo skonio ir tekstūros. 

Pilną receptą rasite čia: https://www.viskas.lt/straipsniai/wonton-sriuba

Wonton sriuba

Ramen makaronų sriuba

Pirmosios rameno parduotuvės Japonijoje atsirado XX a. 6-ojo dešimtmečio pradžioje, o ilgainiui ši sriuba Japonijoje tapo populiariu gatvės maistu. Rameno sriubos skonis gali skirtis priklausomai nuo naudojamo sultinio rūšies ir dedamų priedų. Paprastai sultinys gaminamas iš mėsos arba žuvies kaulų, kurie verdami kelias valandas, kad gautųsi sodrus ir aromatingas pagrindas. Į sultinį įpilama sojų padažo, miso arba druskos, kad jis įgautų skonį, o priedai, pavyzdžiui, griežinėliais pjaustyta kiauliena, minkštai virti kiaušiniai, svogūnų laiškai ir pupelių daigai, suteikia papildomo skonio ir tekstūros. Ramen sriuba paprastai patiekiama dideliame dubenyje, o valgytojai gali ją pritaikyti pagal savo skonį pridėdami papildomų prieskonių, pavyzdžiui, čili aliejaus, česnakų ir acto. Patys makaronai yra lengvai kramtomi ir sotūs, į juos įsigeria aromatingas sultinys ir priedai, todėl kiekvienas kąsnis yra skanus ir malonus. 

Pilną receptą rasite čia: https://www.viskas.lt/straipsniai/ramen-sriuba

Ramen sriuba

Tom Kha sriuba

Tom Kha sriubos istorija siekia centrinį Tailandą, kur, kaip manoma, ji atsirado XIX a. pabaigoje. Tom Kha sriubos skonis yra sudėtingas ir aromatingas, subtiliai subalansuotas saldus, rūgštus ir aštrus skonis. Kokosų pienas suteikia sriubai kreminę tekstūrą ir saldumo, o citrinžolė, galangalas ir kafirinių laimų lapai - citrusinį ir aromatingą skonį. Į sriubą įdedama čili pipirų, kad ji būtų aštri, o žuvies padažas ir laimo sultys subalansuoja skonį. 

Pilną receptą rasite čia: https://www.viskas.lt/straipsniai/tom-kha-sriuba

Tom Kha sriuba

Jūros gėrybių sriubos:

Šios sriubos gaminamos iš įvairių jūros gėrybių, pavyzdžiui, krevečių, krabų ar žuvies, ir gali būti skaidrios arba tirštos. Pavyzdžiui, moliuskų troškinys, buljė ir jūros gėrybių sriuba.

Jūros gėrybių sriuba

Jūros gėrybių sriubos istorija siekia senovės laikus, kai ji buvo populiarus patiekalas viso pasaulio pakrančių regionuose. Tradiciškai sriuba buvo gaminama iš jūros gėrybių, kurių buvo galima rasti, ir dažnai virta ant atviros ugnies, naudojant vietines žoleles ir prieskonius. Laikui bėgant patiekalas evoliucionavo, buvo pridėta naujų ingredientų ir būdų, kad būtų galima sukurti sudėtingesnius ir kvapnesnius sriubos variantus. Jūros gėrybių sriubos skonis gali skirtis priklausomai nuo naudojamų ingredientų ir regiono, kuriame sriuba gaminama. Kai kuriuose regionuose sriuba gaminama iš pomidorų sultinio, o kituose - iš grietinėlės arba vyno. Jūros gėrybių ingredientai paprastai yra pagrindinė patiekalo žvaigždė, todėl jie verdami sultinyje, kad sriuba įgautų jų skonį. Į sriubą dažnai dedama daržovių, pavyzdžiui, svogūnų, salierų, morkų ir česnakų, kurie suteikia sriubai papildomo skonio ir tekstūros. 

Pilną receptą rasite čia: https://www.viskas.lt/straipsniai/juros-gerybiu-sriuba

Jūros gėrybių sriuba

Žuvies sriuba

Žuvies sriubos skonis gali skirtis priklausomai nuo naudojamų ingredientų ir regiono, kuriame sriuba gaminama. Kai kuriuose regionuose sriuba gaminama iš pomidorų sultinio, o kituose - iš grietinėlės arba vyno sultinio. Žuvies ingredientai paprastai yra pagrindinė patiekalo dalis, jie verdami sultinyje, kad sriuba įgautų jų skonį. Į sriubą dažnai dedama daržovių, pavyzdžiui, svogūnų, salierų, morkų ir česnakų, kurie suteikia sriubai papildomo skonio ir tekstūros. Žuvies sriuba dažnai patiekiama su traškia duona arba krekeriais, kurie naudojami aromatingam sultiniui sugerti. Ši sriuba yra populiarus patiekalas daugelyje pasaulio kultūrų, jos variantų galima rasti Viduržemio jūros, Azijos ir Lotynų Amerikos virtuvėse. Nesvarbu, ar tai būtų sotus žuvies troškinys, ar subtilus žuvies konsomė, žuvies sriuba yra skanus ir malonus patiekalas, kuriuo pagerbiamos jūros gėrybės. 

Pilną receptą rasite čia: https://www.viskas.lt/straipsniai/zuvies-sriuba

Žuvies sriuba

Bouillabaisse sriuba

Šis patiekalas išpopuliarėjo tarp vietinių gyventojų ir ilgainiui tapo Marselio miesto simboliu. Bouillabaisse tradiciškai gamino žvejai dideliuose katiluose ant atviros ugnies, kiekvieną žuvį į katilą dėdami tam tikra tvarka, kad ji iškeptų tolygiai ir nesuskiltų. Bouillabaisse skonis yra sodrus ir pikantiškas, o žuvys ir vėžiagyviai sultiniui suteikia sūrymo skonį. Sultinys paprastai gaminamas iš žuvų sultinio, pomidorų, svogūnų, česnakų, įvairių žolelių ir prieskonių, įskaitant šafraną, kuris suteikia sriubai išskirtinę geltoną spalvą.  Bouillabaisse dažnai patiekiama kaip kelių patiekalų patiekalas, pirmiausia patiekiamas sultinys, po to žuvis ir daržovės. Padažas "rouille", gaminamas iš česnako, duonos trupinių ir alyvuogių aliejaus, paprastai tepamas ant plonos duonos ir merkiamas į sriubą. 

Pilną receptą rasite čia: https://www.viskas.lt/straipsniai/bouillabaisse-sriuba

Bouillabaisse sriuba

Įvairių kruopų sriubos:

Šios sriubos gaminamos iš įvairių namie turimų kruopų. Dažniausiai gaminamos iš perlinių kruopų.

Perlinių kruopų sriuba

Perlinių kruopų sriubos istorija siekia senovės laikus, kai ji buvo populiarus patiekalas daugelyje pasaulio kultūrų. Pavyzdžiui, Škotijoje perlinės kruopos buvo pagrindinis maisto produktas, o miežinis sultinys - įprastas patiekalas, kuriuo vaišindavo ir kareivius, ir valstiečius. Sriuba paprastai buvo gaminama iš miežių, daržovių ir kartais mėsos ar paukštienos, ir buvo patiekiama kaip sotus, maistingas patiekalas. Perlinių kruopų sriuba yra sotaus ir sotaus skonio, o miežiai sriubai suteikia riešutų ir žemės skonį. Į sriubą dažnai dedama daržovių, pavyzdžiui, morkų, salierų, svogūnų ir bulvių, kad būtų gausus ir aromatingas sultinys, o mėsa ar paukštiena gali būti naudojama siekiant suteikti papildomų baltymų ir skonio. Į sriubą dažnai dedama žolelių, pavyzdžiui, čiobrelių ir lauro lapų, kurie sustiprina sriubos skonį ir aromatą. 

Pilną receptą rasite čia: https://www.viskas.lt/straipsniai/perliniu-kruopu-sriuba

Perlinių kruopų sriuba

Įvairių užsienio šalių sriubos:

Šios sriubos yra vienos populiariausių sriubų iš įvairių užsienio šalių, kurios paplito visame pasaulyje. Šių sriubų skonio įvairovę dažniausiai atspindi kilmės regionai bei išskirtinės šalių tradicijos. 

Frikadelių sriuba (Vokietija)

Frikadelle sriubos istorija siekia viduramžius, kai mėsos kukuliai buvo įprastas maistas, kurį valgė ir valstiečiai, ir didikai. Kukuliai buvo gaminami iš įvairios mėsos, įskaitant jautieną, kiaulieną ir avieną, o jų skoniui pagerinti buvo gardinami žolelėmis ir prieskoniais. Frikadelle sriubos skonis yra pikantiškas ir paguodžiantis, o mėsos kukuliai sultiniui suteikia sotumo ir mėsos skonį. Sultinys paprastai gaminamas iš jautienos arba vištienos sultinio ir pagardinamas tokiomis daržovėmis kaip morkos, salierai ir svogūnai, taip pat tokiomis žolelėmis kaip čiobreliai ir petražolės. Į kai kurias sriubos atmainas taip pat dedama grūdų, pavyzdžiui, ryžių ar miežių, kad sriuba būtų sotesnė ir maistingesnė. 

Pilną receptą rasite čia: https://www.viskas.lt/straipsniai/frikadeliu-sriuba

Frikadelių sriuba

Harira sriuba (Marokas)

Harira sriubos istorija siekia VII a., kai arabų prekybininkai į Šiaurės Afriką atvežė pomidorų ir kitų naujų ingredientų. Ilgainiui šie ingredientai buvo įtraukti į tradicinius receptus, ir taip gimė harira sriuba. Harira sriubos skonis yra pikantiškas ir aštrus, o avinžirniai ir lęšiai sriubai suteikia sodraus, žemiško skonio. Sriuba paprastai pagardinama įvairiais prieskoniais, įskaitant kmynus, kalendrą ir cinamoną, kurie suteikia sriubai išskirtinį ir sudėtingą skonį. Į sriubą taip pat dedama kitų ingredientų, pavyzdžiui, svogūnų, salierų ir petražolių, kurie pagerina sriubos skonį ir tekstūrą. Harira sriuba dažnai patiekiama per Ramadaną, Islamo pasninko mėnesį, ir paprastai valgoma pasninkui nutraukti saulėlydžio metu. Tai taip pat populiarus patiekalas per kitas šventes ir ypatingas progas. 

Pilną receptą rasite čia: https://www.viskas.lt/straipsniai/harira-sriuba

Harira sriuba

Laksa sriuba (Malaizija ir Singapūras)

Laksos kilmė nėra aiški, tačiau manoma, kad ją sukūrė Pietryčių Azijoje apsigyvenę kinų prekybininkai, kurie savo virtuvę pritaikė prie vietinių ingredientų. Laikui bėgant patiekalą dar labiau paveikė indų, malajų ir kitų Pietryčių Azijos šalių kultūros. Laksa sriubą paprastai sudaro ryžių makaronai, patiekiami aštriame sultinyje, pagamintame iš kokosų pieno, džiovintų krevečių, citrinžolės, galangalo ir įvairių prieskonių, pavyzdžiui, čili, ciberžolės ir kalendros. Sriuboje gali būti ir kitų ingredientų, pavyzdžiui, vištienos, jūros gėrybių, tofu ar daržovių. Laksa gali būti įvairių rūšių, pavyzdžiui, kario laksa, asam laksa ir nyonya laksa, kurių kiekviena pasižymi unikaliu skoniu. Laksa skonis gali skirtis priklausomai nuo naudojamų ingredientų ir regiono, iš kurio ji gaminama. Kai kurios laksa sriubos yra aštresnės ir intensyvesnės, o kitų skonis švelnesnis ir kreminis. Sriubai naudojamas kokosų pienas suteikia sodrią, kreminę tekstūrą, o citrinžolė ir kiti prieskoniai - kvapnų, citrusinį aromatą. Makaronai sriuboje paprastai būna minkšti ir kramtomi, o į sriubą dedami baltymai suteikia sriubai sotumo ir sotumo. 

Pilną receptą rasite čia: https://www.viskas.lt/straipsniai/laksa-sriuba

Laksa sriuba

Minestronės sriuba (Italija)

Minestrone sriuba atsirado Italijoje, o jos istorija siekia senovės Romą. Pavadinimas "minestrone" kilęs iš lotyniško žodžio "minestrare", reiškiančio tarnauti arba administruoti. Iš pradžių ši sriuba buvo valstiečių patiekalas, gaminamas iš bet kokių po ranka pasitaikančių daržovių ir grūdų. Laikui bėgant receptas išsivystė ir į jį buvo įtraukta daugiau įvairių ingredientų, todėl jis tapo pagrindiniu itališkos virtuvės patiekalu. Minestronės sriubos sudedamosios dalys gali būti įvairios, tačiau paprastai į ją įeina tokios daržovės kaip pomidorai, svogūnai, salierai, morkos ir pupelės. Sriuba paprastai pagardinama česnakais, žolelėmis ir prieskoniais, taip pat gali būti mėsos ar makaronų. Sultinys dažnai gaminamas iš vištienos arba daržovių sultinio. Minestronės sriuba yra soti ir aromatinga, joje dera pikantiški, saldūs ir aštrūs skoniai. Daržovės sriuboje paprastai verdamos tol, kol suminkštėja, tačiau išlaiko natūralų traškumą. Pupelės sriubai suteikia kreminės tekstūros, o makaronai ar grūdai - malonaus kramtumo. Sultinys yra sodrus ir malonus, o jo skonio gilumą suteikia žolelės ir prieskoniai. 

Pilną receptą rasite čia: https://www.viskas.lt/straipsniai/minestrones-sriuba

Minestronės sriuba

Tortilijų sriuba (Meksika)

Tortilijų sriubos kilmė nėra aiški, tačiau manoma, kad ji atsirado centrinėje arba pietų Meksikoje. Tikėtina, kad ši sriuba buvo valstiečių patiekalas, gaminamas iš paprastų ir nebrangių ingredientų, tokių kaip daržovės, tortilijos ir vištiena. Laikui bėgant receptas išsivystė, į jį buvo įtraukta daugiau įvairių ingredientų ir jis tapo pagrindiniu Meksikos virtuvės patiekalu. Pagrindinis tortilijų sriubos ingredientas yra tortilija, kuri prieš dedant į sriubą supjaustoma juostelėmis ir kepama, kol tampa traški. Į sriubą taip pat dedama vištienos arba daržovių sultinio, pomidorų, svogūnų ir įvairių prieskonių, pavyzdžiui, kmynų, čili miltelių ir kalendros. Į sriubą taip pat galima dėti kitų ingredientų, pavyzdžiui, avokadų, sūrio ir laimo sulčių. Tortilijų sriubos skonis yra drąsus ir aštrus, su sudėtingu skonių deriniu. Sultinys yra sodrus ir pikantiškas, gilų skonį suteikia prieskoniai ir keptos tortilijų juostelės. Daržovės sriubai suteikia saldaus ir šiek tiek aštraus skonio, o vištiena ar kiti baltymai - mėsos skonio. Įdarai, pavyzdžiui, sūris ir avokadas, suteikia aštriam sultiniui kreminės konsistencijos ir vėsinančio skonio. 

Pilną receptą rasite čia: https://www.viskas.lt/straipsniai/tortiliju-sriuba

Tortilijų sriuba

Caldo Verde sriuba (Portugalija)

Tortilijų sriubos kilmė nėra aiški, tačiau manoma, kad ji atsirado centrinėje arba pietų Meksikoje. Tikėtina, kad ši sriuba buvo valstiečių patiekalas, gaminamas iš paprastų ir nebrangių ingredientų, tokių kaip daržovės, tortilijos ir vištiena. Laikui bėgant receptas išsivystė, į jį buvo įtraukta daugiau įvairių ingredientų ir jis tapo pagrindiniu Meksikos virtuvės patiekalu. Pagrindinis tortilijų sriubos ingredientas yra tortilija, kuri prieš dedant į sriubą supjaustoma juostelėmis ir kepama, kol tampa traški. Į sriubą taip pat dedama vištienos arba daržovių sultinio, pomidorų, svogūnų ir įvairių prieskonių, pavyzdžiui, kmynų, čili miltelių ir kalendros. Į sriubą taip pat galima dėti kitų ingredientų, pavyzdžiui, avokadų, sūrio ir laimo sulčių. Tortilijų sriubos skonis yra drąsus ir aštrus, su sudėtingu skonių deriniu. Sultinys yra sodrus ir pikantiškas, gilų skonį suteikia prieskoniai ir keptos tortilijų juostelės. Daržovės sriubai suteikia saldaus ir šiek tiek aštraus skonio, o vištiena ar kiti baltymai - mėsos skonio. Įdarai, pavyzdžiui, sūris ir avokadas, suteikia aštriam sultiniui kreminės konsistencijos ir vėsinančio skonio. 

Pilną receptą rasite čia: https://www.viskas.lt/straipsniai/caldo-verde-sriuba

Caldo verde sriuba

Pho sriuba (Vietnamas)

Pho sriubos ištakos siekia Šiaurės Vietnamą, kur XX a. pradžioje ją pardavinėjo gatvės prekeiviai. Šiam patiekalui įtakos turėjo kinų ir prancūzų virtuvė, todėl jis greitai tapo pagrindiniu Vietnamo virtuvės patiekalu. Šiandien pho patiekalas gaminamas visame Vietname, jis išpopuliarėjo ir kitose pasaulio šalyse. Pho sriuba paprastai gaminama iš jautienos arba vištienos sultinio, kuris kelias valandas verdamas su prieskoniais, tokiais kaip cinamonas, žvaigždinis anyžius ir kardamonas. Po to sultinys perkošiamas ir patiekiamas su ryžių makaronais, plonais griežinėliais supjaustyta jautiena arba vištiena ir įvairiomis šviežiomis žolelėmis bei daržovėmis, pavyzdžiui, pupelių daigais, tailandietiškais bazilikais ir kalendromis. Kiti įprasti priedai - laimo skiltelės, hoisin padažas ir sriracha padažas. Pho sriubos skonis yra sudėtingas ir pikantiškas, jame dera saldus, sūrus ir šiek tiek aštrus skonis. Sultinys yra sodrus ir kvapnus, o jo gilų skonį lemia prieskoniai ir ilgas virimo laikas. Makaronai sriuboje yra minkšti ir lengvai kramtomi, o plonais griežinėliais supjaustyta mėsa patiekalui suteikia mėsos sodrumo. Šviežios prieskoninės žolelės ir daržovės suteikia gaivų kontrastą pikantiškam sultiniui, o priedai suteikia papildomų skonio ir karštumo sluoksnių. 

Pilną receptą rasite čia: https://www.viskas.lt/straipsniai/pho-sriuba

Pho sriuba

Svogūnų sriuba (Prancūzija)

Svogūnų sriubos ištakos siekia Romos imperiją, kur panašus patiekalas buvo gaminamas iš svogūnų, vyno ir senos duonos. Laikui bėgant receptas išsivystė ir išpopuliarėjo Prancūzijoje, kur jis tapo pagrindiniu prancūzų virtuvės patiekalu. Svogūnų sriuba paprastai gaminama iš jautienos arba daržovių sultinio, kuris verdamas su karamelizuotais svogūnais, kol jie tampa minkšti ir saldūs. Sriuba patiekiama su skrudintos duonos riekele ir užbarstoma lydytu sūriu, dažniausiai Gruyere arba Emmental. Sūris kepamas, kol tampa auksinis ir burbuliuoja, o sriuba patiekiama karšta. Svogūnų sriubos skonis yra pikantiškas ir šiek tiek saldokas, o gilų aromatą suteikia karamelizuoti svogūnai ir sodrus sultinys. Duona sriubai suteikia malonaus kramtumo, o lydytas sūris saldiems svogūnams suteikia kreminį, šiek tiek sūrų kontrastą. Skonių ir tekstūrų derinys sukuria paguodžiantį ir sotų patiekalą, kuris puikiai tinka šaltą dieną. 

Pilną receptą rasite čia: https://www.viskas.lt/straipsniai/svogunu-sriuba

Svogūnų sriuba

Soto sriuba (Indonezija)

Soto sriubos ištakos siekia IX a., kai ji buvo karališkas patiekalas, gaminamas iš vištienos arba jautienos sultinio, daržovių ir prieskonių. Laikui bėgant receptas išsivystė ir išpopuliarėjo kitose Indonezijos dalyse, kur tapo pagrindiniu indonezietiškos virtuvės patiekalu. Soto sriuba paprastai gaminama iš vištienos arba jautienos sultinio, kuris verdamas su įvairiais prieskoniais, tokiais kaip citrinžolė, galangalas ir ciberžolė. Sriuba patiekiama su ryžių makaronais, smulkinta vištiena arba jautiena ir įvairiomis šviežiomis žolelėmis bei daržovėmis, pavyzdžiui, pupelių daigais, salierų lapais ir keptais askaloniniais česnakais. Kiti įprasti priedai - kietai virti kiaušiniai, laimo skiltelės ir sambal (aštri čili pasta). Soto sriubos skonis yra drąsus ir aštrus, joje dera saldus, rūgštus ir pikantiškas skonis. Sultinys yra sodrus ir kvapnus, o jo gilų skonį lemia prieskoniai ir ilgas virimo laikas. Makaronai sriuboje yra minkšti ir lengvai kramtomi, o susmulkinta mėsa patiekalui suteikia mėsos sodrumo. Šviežios prieskoninės žolelės ir daržovės suteikia gaivų kontrastą pikantiškam sultiniui, o priedai suteikia papildomų skonio ir karštumo sluoksnių. 

Pilną receptą rasite čia: https://www.viskas.lt/straipsniai/soto-sriuba

Soto sriuba

Chowder sriuba (JAV)

Chowder sriubos ištakos siekia ankstyvąsias europiečių įsikūrimo Šiaurės Amerikoje dienas, kai ji buvo gaminama iš jūros gėrybių, bulvių ir pieno arba grietinėlės. Laikui bėgant receptas išsivystė ir tapo populiarus įvairiose Šiaurės Amerikos dalyse, kur buvo sukurtos skirtingos jo variacijos. Chowder sriuba paprastai gaminama iš kreminio sultinio, kuris sutirštinamas bulvėmis ir pagardinamas įvairiais ingredientais, pavyzdžiui, šonine, moliuskais, kukurūzais ar žuvimi. Sriuba paprastai patiekiama su austrių krekeriais arba duona ir gali būti vartojama kaip užkandis arba pagrindinis patiekalas. Sriubos skonis yra sodrus ir kreminis, o gilų skonį lemia ingredientų derinys ir ilgas virimo laikas. Kreminis sultinys yra tirštas ir sotus, šiek tiek saldaus skonio, kurį suteikia bulvės. Jūros gėrybės ar kiti ingredientai patiekalui suteikia mėsos sodrumo, o krekeriai ar duona - malonų traškumą. 

Pilną receptą rasite čia: https://www.viskas.lt/straipsniai/chowder-sriuba

Chowder sriuba

Tinolos sriuba (Filipinai)

Tinola sriubos ištakos siekia ikikolonijinį laikotarpį Filipinuose, kur ji iš pradžių buvo gaminama iš žuvies ar kitų jūros gėrybių. Laikui bėgant receptas išsivystė ir išpopuliarėjo įvairiose Filipinų dalyse, kur tapo pagrindiniu filipiniečių virtuvės patiekalu. Tinola sriuba paprastai gaminama iš vištienos sultinio, kuris verdamas su imbieru, česnakais, svogūnais ir žuvies padažu. Tuomet sriuba pagardinama žaliąja papaja, kuri patiekalui suteikia šiek tiek rūgštaus ir gaivaus skonio. Kiti įprasti ingredientai yra čili lapai, špinatai arba malunggay lapai. Tinola sriubos skonis yra pikantiškas ir šiek tiek rūgštus, jame dera saldus, sūrus ir aštrus skonis. Sultinys yra sodrus ir kvapnus, gilų skonį suteikia imbieras ir kiti ingredientai. Žalioji papaja suteikia sultiniui gaivaus kontrasto, o vištiena patiekalą praturtina mėsa. Čili lapai ar kiti žalumynai suteikia šiek tiek kartaus skonio, kuris atsveria sultinio saldumą. 

Pilną receptą rasite čia: https://www.viskas.lt/straipsniai/tinolos-sriuba

Tinolos sriuba

Žurek sriuba (Lenkija)

Žurek sriuba - tai tradicinė Lenkijos sriuba, gaminama iš rūgščių ruginių miltų, mėsos, įvairių daržovių ir prieskonių. Šis patiekalas turi ilgą lenkų virtuvės istoriją ir dažnai vartojamas kaip paguodos maistas šaltesniais mėnesiais. Žurek sriuba paprastai gaminama iš rūgščių ruginių miltų, iš kurių gaminamas rūgpienis, kuris vėliau sumaišomas su vandeniu ir verdamas su mėsa, pavyzdžiui, kiauliena ar dešra. Tada sriuba pagardinama įvairiomis daržovėmis, pavyzdžiui, bulvėmis, morkomis ir svogūnais, taip pat prieskoniais, pavyzdžiui, lauro lapais ir kvapiaisiais pipirais. Į kai kuriuos sriubos variantus taip pat dedami kietai virti kiaušiniai arba grybai. Žurek sriubos skonis yra aitrus ir pikantiškas, o gilų skonį suteikia rūgštūs ruginiai miltai ir ilgas virimo laikas. Sriuba yra tiršta ir soti, šiek tiek rūgštaus skonio, kurį atsveria mėsa ir daržovės. Mėsa patiekalui suteikia mėsos sodrumo, o daržovės rūgščiam sultiniui suteikia gaivaus kontrasto. Kiaušiniai arba grybai, jei jų pridedama, patiekalui suteikia unikalią tekstūrą ir skonį. 

Pilną receptą rasite čia: https://www.viskas.lt/straipsniai/zurek-sriuba

Žurek sriuba

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Kategorijos straipsniai

Įmonės vakarėlio idėjos

Vakarėlio idėjos įmonei, kaip paruošti gerą renginį įmonėje

Geriausi fantastiniai serialai

30 geriausiai įvertintų fantastinių serialų. Sąrašas be jokio eiliškumo, o serialai įvertinti ir kritikų ir mėgėjų.

Priemonės nuo uodų

Prevencija nuo uodų, kaip apsisaugot nuo uodų keliaujant, uodų sukeliamos ligos, priemonės atbaidančios uodus, purškalai nuo uodų, priemonės nuo uodų gyvūnams, priemonės po uodų įkandimo

Skaniausios sriubos

Skaniausios sriubos, sriubų atsiradimo istorija, sriubų kategorijos, sriubos

Populiariausios šunų veislės

Top 10 populiariausių šunų veislių, draugiškiausi šunys, šunų gyvenimo trukmė, populiariausių šunų charakteristika, populiariausių šunų priežiūra.

Vakarų Škotijos baltasis terjeras

Vakarų Škotijos baltojo terjero auginimas, dresūra, Vakarų Škotijos baltojo terjero išvaizda ir charakteris, Vakarų Škotijos baltojo terjero mityba, priežiūra, ligos

Špicai

Špicų auginimas, Špicų kilmė ir priežiųra, Špicų ligos ir mityba, Špicų charakteris ir dresiravimas

Jorkšyro Terjeras

Jorkšyro terjero auginimas, Jorkšyro terjero ligos ir kaip jų išvengti, Jorkšyro terjero priežiūra ir charakteris

Sibiro haskis

Sibiro Haskio auginimas, išvaizda, charakteristika, Sibiro haskio ligos, priežiūra, mityba

Įmonės produktai

Paveikslėlis Pavadinimas Trumpas aprašymas Kaina
lauko krosnelės kazanui Lauko krosnelė kazanui Lauko Krosnelės Kazanui , Lauko Krosnelė Kaune €80.00

Vedantieji

Saviugdos kursai

Saviugdos kursai, saviugdos praktikos online, saviugdos seminarai, savęs tobulėjimo kursai, saviugdos mokymai, saviugdos kursai Kaune

Geriausi fantastiniai serialai

30 geriausiai įvertintų fantastinių serialų. Sąrašas be jokio eiliškumo, o serialai įvertinti ir kritikų ir mėgėjų.

Priemonės nuo uodų

Prevencija nuo uodų, kaip apsisaugot nuo uodų keliaujant, uodų sukeliamos ligos, priemonės atbaidančios uodus, purškalai nuo uodų, priemonės nuo uodų gyvūnams, priemonės po uodų įkandimo

Skaniausios sriubos

Skaniausios sriubos, sriubų atsiradimo istorija, sriubų kategorijos, sriubos

Verslo skelbimai

Ilgalaikiai verslo skelbimai su kelių įmonių kontaktais surūšiuoti pagal pavadinimą

Įmonės vakarėlio idėjos

Vakarėlio idėjos įmonei, kaip paruošti gerą renginį įmonėje

Ką pamatyti Trakuose?

Lankytinos Trakų vietos, pėsčiųjų, dviračių, pažintiniai takai Trakuose ir aplink Trakus, ką verta pamatyti Trakuose

Vestuvių žaidimai

Vestuvių žaidimai lauke ir patalpoje, vestuvinių žaidimų idėjos

Žiobrių žvejyba

Kaip ir kur žvejoti žiobrius, masalai, pašarai žiobriams, meškerės ir sistemėlės žiobrių žvejybai

Kokie moteriški batai bus madingi šį pavasarį?

Atšilus orams atėjo laikas pradėti keisti ir atnaujinti garderobą, pradedant madingiausiais pavasariniais moteriškais batais.

Geriausi 2021 metų serialai

Populiariausi 2021 metų serialai, nuo tarptautinių megahitų iki svaiginančių sensacijų ir juodų satyrų.

Geriausi 2021 metų filmai

Populiariausi 2021 metų filmai, kurie mus atšaldė, pralinksmino, sujaudino ir įkvėpė.

Populiariausios kambarinės gėlės

Populiariausios kambarinės gėlės, kambarinių gėlių auginimas, kambarinių gėlių priežiūra.

Karšių žvejyba žiemą

Karšių žvejyba nuo ledo, žieminė karšių žvejyba

Ešerių žvejyba žiemą

Žieminė ešerių žvejyba iš po ledo, pirmojo ledo ešeriai, žvejyba blizgute ir avizėle, stambių ešerių žvejyba su pašėrimu

Geriausios video instrukcijos

Kelionė į Tenerifę

Kelionės į Tenerifę video reportažas, lankytinos vietos Tenerifėje, ką veikti Tenerifėje, aviabilietai į Tenerifę, viešbučiai Tenerifėje

Klaipėdos Jūros Šventė 2024

Klaipėdos Jūros Šventė 2024, Jūros šventės programa 2024, Jūros šventės koncertai ir atlikėjai

Visagino Country Festivalis 2024

Visagino Country festivalio programa 2022 , kokie bus atlikėjai Visagino Country festivalyje 2022

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį: