Žuvies patiekalai Kūčioms. Top 12 geriausių receptų
Atnaujinta: 2020-12-16

    Žūvis Kūčioms išlieka populiariausiu valgiu prie Kūčių stalo. Tradiciniai žuvies patiekalai jau kiek paslenkami daugybės naujų receptų iš viso pasaulio. Gaminimą kiek apriboja sviesto, grietinėlės naudojimo draudimai. Tačiau derinant žuvį ir daržoves galima gauti daug labai įdomių derinių.

  Didelio žuvies pasirinkimo mūsų parduotuvėse nėra. Ne taip kai kur nors Atlanto vandenyno ar Viduržemio jūros žvejų turgeliuose. Nors Lietuvoje kartais gali nustebinti net provincijos parduotuvės.  Šviežių galima surasti stintų, strimėlių,  kartais ešerių, sterkų, lydekų, lynų, lašišų. Gana didelis pasirinkimas rūkytų žuvų kaip seliavos, otai, jūros ešeriai. Koks šventinis Kūčių stalas be silkės.  Čia jau kaip pasiseks prieš Kūčias.

 

   Receptai su stintomis

  Stinta tikra Kūčių stalo puošmena. Gardi žuvelė atkeliauja iš Lietuvos pajūrio, nors dažniau iš Latvijos. Šviežia stinta atpažįstama iš specifinio agurkų kvapo. Akys turi būti blizgančios, nešviežių stintų greitai praplyšta pilvai. Naudokite tik šviežas stintas. 

   Kepta strinta

Kepta stinta paprasčiausiai pagaminamas ir itin skanus patiekalas. Stintų nereikia skrosti, nupjovus stuburą prie galvos ištraukiami viduriai. Likę ikrai darys keptą stintą sultingesnę. Skaniausia kepta stinta pradžioje apvoliojus miltuose,  paskui kiaušinyje. Kūčioms teks apsieiti be kiaušinio, apvoliojant miltuose ir dedant į smarkiai  įkaitintą aliejų. 

Ispaniškai marinuota stinta

Escabeche arba ispaniškai marinuota stinta patiekiama ant stalo šalta. Marinuoti ją reikia apie parą. Gaunasi sodraus skonio marinuota stinta. Originaliame recepte naudojamos sardinės arba kitaip strimėlės. Iš jų escabeche išeis ne prastesnis. Priklausys kurią žuvelę pavyks nusipirkti. 

1 kilogramas stintų, seliavų arba strimėlių,
200 g. svogūnų,
300 g paprikų,
300 g svogūnų,
1 čili pipiras,


200 g silpno natūralaus acto ( bus ne daugiau 5 procentų)
500 g žuvies sultinio,
1 šaukštas druskos,

4 lauro lapeliai,
4 česnako skiltelės,

100 g aliejaus,

  Stintas dorojame ištraukdami vidurius. Išėmę iš galvų žiaunas verdame sultinį. Sultinys papildomai skaninamas lauro lapeliais, svogūnu, morka, druska, čiobreliu. Ne iš bendro ingradientų sąrašo. 

   Ant gerai įkepinto aliejaus apkepiname stintas, vienu sluoksniu, kad gerai apkeptų api pusės. Sudedame sluoksnį į marinavimo indą. Ant įkaitinto aliejaus kepiname smulkiai pjautytas morkas ir jas dedame ant žuvies. Dar kepiname stintas ir dedame ant morkų. Kepiname paprikas, svogūnus ir dedame į indą. Kažkur į tarpą sudedame lauro lapelius, pjaustytą česnaką, čili pipirus. 
  Pilame actą, apibarstome druska, supilame kiek atvėsusį sultinį, bet dar karštą sultinį. Prispaudžiame dangteliu ir palaikome porą valandų kol atauš. Dedame parai į šaldytuvą. Galima palaikyti ir ilgiau, nebeliks jokių smulkių kauliukų. 

   Kepta strimėlė

   Visa Pietinė Europa skambiai švenčia sardinių sezono atidarymą. Baltijos jūros strimėlės labai artimos ir visai panašios žuvelės. Didelis šių žuvų privalumas tai, kad nesunku ištraukti stuburinį kaulą su visais kauliukais. Lieka bekaulis purus filė. Filė išskleidžiamas ir kepinamas ant įkaitinto aliejaus. Itin skaniai gaunasi apvoliojus miltuose ir vėliau kiaušiniuose.

   Kepta strimėlė 

Strimėlių sumuštinis nustebins šeimyną. 

1 kg strimėlių,
400 g morkų,
300 g svogūnų,
100 g aliejaus,

Šaukštelis druskos
  

Kepiname strimėles po keptuvę, kepiname žiedais supjaustytus svogūnus ir atskirai kepinam drožtas morkas. Dedame sluoksniais ant strimėlių. Sumuštinį apvožiame naujai iškeptomis strimėlėmis. Galima pateikti šiltas bus skanios ir šaltos.

Lašišos patiekalai Kūčioms

  Lašišos parduotuvėse prieš Kūčias bus visada. Itin šviežios lašišos supermarketuose retai būna, galima kartais surasti specializuotose parduotuvėse. Iš tokios lašišos galima paruošti termiškai neapdorotus patiekalus kaip tartarą.

Lašišos tartaras

300 g šviežios lašišos,
50 g svogūnų, idealiai violetinių, kiek saldesnių
2 kiaušiniai, Kūčioms galima pakeisti šviežiais pievagrybiais
Pora skiltelių citrinos,
Pora šakelių krapų,
Kiek druskos, juodųjų pipirų, šaukštelis kokybiško alyvuogių aliejaus

Viską smulkiai supjaustom ir išmaišom. Išspaudžiam citriną, užpilam aliejų. Palaikom vėsiai valandą ir pateikiame kaip užtepėlę sumuštiniams. 

Lašiša ant grilio

Kiek mažiau šviežia lašiša puikiai tiks termiškai apdorota. Vienas iš skaniausių būdų yra paruošti lašišą ant grilio. 

ant grilio kepta lašiša

Grilinėje užkuriame anglis ir deginam kol pilnai dings uždegimo skystis. Užmetame sušlapintų drožlių. Dedame kiek pamarinuotą lašišą, uždengiame dangčiu. Po pusvalandžio lašiša bus gatava. 

 Marinavimui daug ingradientų nereikia, kiek padruskinama, pabarstoma pipirais, užlašinama kiek citrinos ir ištepama aliejumi. Nuo aliejaus susidarys skani plutelė. 

   Sūdyta lašiša

Šviežia lašiša puikiai tiks padaryti sūdytai lašišai. Jos sumuštiniai ar porcija prie bulvių puikiai tiks Kūčių stalui. O vėliau ir Kalėdoms ir naujiesiems metams.

400 g lašišos filė,
2 šaukštai druskos, druskos galima negailėti, lašiša paims jos tiek kiek reikia,
50 g šviežių krapų viršūnėlių,
1 citrina,
Pora šaukštų gero aliejaus,

Kiek juodųjų pipirų, jei ne Kūčios labai paskanina ir suminkština 50 g brendžio.

sūdyta lašiša

Lašišos file dar kartais tenka peržiūrėti ir ištraukioti kauliukus. Ištrinam lašišą druska, pipirais, krapais, apipilam citrinos sultimis ir aliejumi. Pripausdžiam ir dedam trejetui dienų šaltai. 

 

Orkaitėje keptas upėtakis

Pagrindiniu Kūčių patiekalu gali tapti orkaitėje kepta lašiša arba upėtakis. Dažniausiai prieš Kūčias pateikiamos geros nuolaidos didesnėms lašišoms ar upėtakiams. Svarbu išrinkti šviežią. Pagal akis, žiaunas vargu ar atpažinsit, ne tiek jau jos šviežios. Spūstelim mėsą ir ji turi sugrąžinti buvusią padėtį. 

 

orkaitėje keptas upėtakis

Lašiša papildomai išdorojama. Reikia švariai praplauti pilvą, išimti gleives ir sukrešėjusį kraują prie stuburo. Ištriname pilvą druska, juodaisiais pipirais. Labai tinka ištrinti trejetu  išspaustų česnakų skiltelių. 
 Į kepimo indą dedame bulves, žiedinius kopūstus, stambiai pjaustytus svogūnus, šakninį salierą. Dugną palaistome keliais šaukštais aliejaus. Ant jų dedame lašišą. didesnę lašišą kepame apie valandą 180 laipsnių temperatūroje. Mažesnę apie 40 minučių. 

  Silkės patiekalai Kūčioms

Sūdyta silkė neabejotinai populiariausia žuvis ant Kūčių stalo. Silkės ruošimo tradicijos labai senos, susimaišę daugybės tautų receptai. Skanesnės yra pilnai sūdytos silkės. Tik reikia turėti įgūdžių kaip jas išdoroti. Silkę reikia išskrosti, kiek spūstelti ir paėmus už stuburo jį ištraukti. Kiek kauliukų liks, juos verta išrankioti. Paruoštas filė dažniausiai marinuojamas, kad kauliukai nesijaustų. Ir pačios silkės skonio beveik nelieka. 

Silkė žydiškai arba foršmakas

Foršmakas itin panašus į tartarą. Galima įtarti totoriškas šaknis.  Kūčioms kiaušinį galima pakeisti šviežiais pievagrybiais. 

200 g sūdytos silkės,
50 g šviežių pievagrybių,
50 g. svogūnų, idealiai violetiniai,
50 g. rūgštesnių obuolių,

 Druska, juodieji pipirai, šaukštelis citrinos sulčių, šaukštas gero aliejaus. Labai tinka šviežios petražolės. 

silkės foršmakas

Viską sukapojame, sumaišome. Palaikome vėsiai keletą valandų, kad persimaišytų skoniai. 

Silkė su burokėliais

Sūri silkė labai gerai dera su saldžiais ir rūgščiais ingradientais. Saldumą suteikia svogūnai, morkos, burokėliai. Rūgštumą suteikia rūgštūs obuoliai, pomidorų padažas, citrina.

Silkė su burokėliais

Greičiausiai paruošiamas patiekalas uždėjus rudenį sukonservuotą burokėlių mišrainę. Galima pagminti iš šviežių burokėlių. Burokėliai verdami su odele, atvėsinus nulupami. Burokėliai sutarkuojami. Įkaitiname aliejų ir sudedame pjaustytus svogūnus. Apskrudinus dedame tarkuotus burokėlius ir dar troškinama apie dvidešimt minučių. Prieš pabaigą sudedame druską ir juoduosius pipirus.

Silkė su morkomis, svogūnais pomidorų padaže

Silkė su morkomis pomidorų padaže

Silkė su morkomis ir svogūnais pomidorų padaže tikriausiai vienas iš populiariausių receptų. 

200 g silkės,
100 g svogūno,
100 g morkų,
50 g pomidorų padažo,

Druska, juodieji pipirai, porą šaukštų aliejaus, 

   Ant gerai įkaitinto aliejaus kepiname pjaustytus svogūnus. Po to kai jie apskrus kepiname  tarkuotas morkas. Troškiname dvidešimt minučių. Dėl sultingumo galima įpilti kiek sultinio. 
  Atvėsus dedame ant silkės. 

Žuvies sriubos Kūčioms

Viena egzotiškiausių žuvies sriubų yra prancūziška sriuba iš žuvies ir jūros gėrybių Bouillabaisse. Pradedama nuo riebaus sultinio gaminimo. Geriausiai tiks ešeriai, pūgžliai, žuvų galvos. 

Sultinys

1 kg žuvies,
3 l vandens,
2 svogūnai,
2 morkos,
1 bulvė,
3 česnako skiltelės,
Kelios čiobrelio šakelės, kiek gelsvės, krapų stiebai.

Sultinį nukošiame, naudosime tik jį. 

Sriubai

1 kg geros žuvies be galvų - sterkas, šamas, lydeka, ungurys, vėgėlė,
200 g. krevečių,
300 g jūros gėrybių mišinio iš aštuonkojų, kalmarų, midijų,
100 g svogūnų,
200 g morkų,
500 g pomidorų,
100 g pomidorų pastos, 
150 bulvių,
70 g aliejaus,

Šviežių petražolių, krapų, gelsvės, 2 česnako skiltelės,

Vietoj pomidorų pastos galima panaudoti bendrai 1 kilogramą pomidorų. Pomidorus verdame, sublenderiuojame. Tyrę supilsime verdant sriubą.

Apkepiname svogūnus, dedame ir kiek pakepiname morkas. Pilame sultinį, dedame pjaustytas bulves, kietesnius jūros produktus kaip aštuonkojai. Kai bulvės suminkštėja supilame pomidorų pastą, dedame likusias jūros gėrybes ir verdame apie 20 minučių. Dedame druską, juoduosius pipirus ir gabalėliais supjaustytą žuvį. Žuvį verdame dar apie 15 minučių. Prieš pat pabaigą sudedame pjaustytas prieskonines žoleles ir įspaudžiame česnaką. Uždengus dangčiu palaikome 5 -7 minutes. 

 

Šamo ir morkų užtepėlė

 

Labai geras receptas su rūkyta žuvimi. Galima panaudoti rūkytą šamą, ungurį, lašišą ir kitas mažai kaulų turinčias žuvis. 

100 g rūkyto šamo,
100 g morkų, 
50 g svogūnų,
20 g graikinių riešutų,
Trečdalis citrinos,
Šaukštas aliejaus kepimui,
Šaukštas gero aliejaus,

Druska, juodieji pipirai, šviežios petražolės, krapai, cinamonas

Šamo ir morkų užtepėlė

Ant aliejaus apkepiname tarkuotas morkas. Atskirai kepiname smulkintą svogūną. Sutriname graikiškus riešutus, sukapojame smulkiai žuvį. Išmaišome supildami citriną, druską ir pipirus, prieskonius.  

 

 

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Kategorijos straipsniai

Keto dieta

Ketogeninė dieta, ketogeninis maistas, keto mitybos principai, keto duonos receptas

Plovas

Plovo receptas, kaip gaminti plovą, ryžiai, mėsa, daržovės plovui, plovo gaminimo eiga

Velykų receptai

Skaniausi receptai Velykoms, desertų Velykoms receptai, karštųjų Velykinių patiekalų, užkandžių receptai Velykoms, tradicinių Velykinių patiekalų receptai

Velykų valgiai

Skaniausi valgiai Velykoms, karštieji Velykiniai valgiai, užkandžiai, saldieji valgiai Velykoms

Top 10 šventiniai patiekalai

Šventinio stalo patiekalai, karšti ir šalti šventiniai patiekalai, greitai paruošiami šventiniai patiekalai, šventinio stalo patiekalų idėjos su nuotraukomis

Skaniausi Kalėdiniai pyragai

Geriausi Kalėdinių pyragų, tortų, sausainių receptai, kaip pagaminti skanų Kalėdinį pyragą, tortą

Kaip išdarinėti silkę

Silkės dorojimas, silkės filė išpjovimas, silkės iškaulinimas

Šašlyko marinavimas

Marinatas šašlykams ir mėsai, geriausi mėsos ir šašlykų marinatai, kaip marinatai veikia mėsą

Obuolių pyragas

Obuolių pyrago receptas, obuolių pyragas su kondensuotu pienu, drėgnas jogurtinis obuolių pyragas, prancūziškas obuolių pyragas

Įmonės produktai

Paveikslėlis Pavadinimas Trumpas aprašymas Kaina
Obuolių traškytuvas Obuolių sulčių presas Sraigtinis, Rankinis Presas Obuoliams Spausti, Pirkite Internetu
Mėsos rūkykla Molėtuose Rūkyta mėsa Molėtuose Mėsos Rūkyklos Molėtuose, Prekyba Rūkyta Mėsa Molėtuose
Žuvies rūkykla Molėtų turguje Rūkyta žuvis Molėtuose šviežiai Rūkyta žuvis Molėtuose, Rūkyta Seliava, Stinta, Strimėlė
Šviežia mėsa Molėtuose Šviežia mėsa Molėtuose Aviena, Jautiena, Elniena Molėtuose, Prekyba šviežia Aviena, Brandinta Jautiena Ir Elniena Molėtuose
Šviežios daržovės Molėtuose Šviežios daržovės Molėtuose Prekyba šviežiomis Daržovėmis Molėtuose, Naminiai Pomidorai, šparagai, Svogūnai, Obuoliai Molėtuose

Receptai

Agrastų džemas

Agrastų džemo receptas, kaip paruošti džemą iš agrastų,

Agrastų uogienė

Skanios uogienės iš agrastų gaminimo receptas

Agurkai su garstyčiomis žiemai

Agurkų marinavimas su garstyčiomis, klasikinis agurkų garstyčiose receptas

Agurkų marinavimas žiemai

Agurkų marinavimo receptai, agurkų konservavimas, agurkai žiemai.

Agurkų salotos žiemai

Agurkų mišrainė žiemai, kaip pasigaminti agurkų salotas žiemai, agurkų žiemai receptas.

Amerikietiškas obuolių pyragas

Amerikietiškas obuolių pyragas, amerikietiško obuolių pyrago receptas, amerikietiško obuolių pyrago gaminimas. Kaip pagaminti amerikietišką obuolių pyragą

Avienos plovas

Avienos plovo kirgiziškai receptas, kaip pagaminti skanų, minkštų ir birių ryžių plovą

Aviečių ir slyvų uogienė

Tiršta ir skani aviečių uogienė su slyvomis, išbandytas receptas

Aštri jautienos sriuba

Jautienos aštrios sriubos receptas. Kaip pasigaminti jautienos aštrią sriubą.

Aštriai marinuoti agurkėliai žiemai

Aštrios saldžiarūgštės traškios agurkų mišrainės žiemai receptas

Vedantieji

Keto dieta

Ketogeninė dieta, ketogeninis maistas, keto mitybos principai, keto duonos receptas

Plovas

Plovo receptas, kaip gaminti plovą, ryžiai, mėsa, daržovės plovui, plovo gaminimo eiga

Liofilizavimo įranga

Liofilizatoriai, liofilizavimo aparatai ir jų paskirtis, kaina, liofilizuoti vaisiai ir liofilizuotos uogos, kuo skiriasi mažieji ir pramoniniai liofilizatoriai, liofilizavimo verslas

Naminio vyno gamyba

Naminis vynas, vyno gamyba iš vynuogių, serbentų, obuolių, aviečių, vyno gaminimo procesas

Verslo skelbimai

Ilgalaikiai verslo skelbimai su kelių įmonių kontaktais surūšiuoti pagal pavadinimą

Moliūgų sriuba su salierais

Moliūgo sriubos su salierais receptas, moliūgų sriubos receptas.

Trinta moliūgų sriuba

Trintos moliūgo sriubos receptas, top 4 moliūgo sriubos, kaip teisingai paruošti trintą moliūgo sriubą

Geltonžiedės sedulos uogienė

Kizilo uogienė ir džemas, geltonžiedės sedulos uogienė

Šašlyko marinavimas

Marinatas šašlykams ir mėsai, geriausi mėsos ir šašlykų marinatai, kaip marinatai veikia mėsą

Kalorijų lentelė

Kalorijų lentelė. Jei galvojate, kaip numesti svorio: kalorijos, kalorijų lentelė, kalorijų skaičiavimas,

Geriausi jautienos patiekalai

Skaniausi jautienos patiekalais ir geriausi jautienos receptai. Kaip pasigaminti befstrogeną, antrekotą, jautienos kepenų paštetą ir charčio sriubą.

Kaip paruošti vynuogines sraiges

Receptai su vynuoginėmis sraigėmis, kaip skaniai paruošti sraiges

Geriausi smidrų receptai

Kaip paruošti smidrus, smidrų receptas, smidrų patiekalai

Geriausios video instrukcijos

Naminio vyno gamybos filmas

Naminio vyno gaminimo instrukcinis filmas. video filmas apie vyno gamybos technologiją

Agurkų marinavimas

Agurkų marinavimo su česnakais ir garstyčiomis receptas ir pažingsninė instrukcija

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį: